Belediye Başkanımız Sayın Halilibrahim BODUR’un Miraç Kandili Kutlama Mesajı.

İnsanlığın kurtuluşuna vesile ve son peygamber olarak, yüce dinimiz İslam’ı yaymak üzere gönderilen Hazreti Muhammed’in (S.A.V) Yüce Allah’ın ‘Muktedir’ ismi ile bir gecede, Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişi, Yüce Yaradan’ın sonsuz kudretini bizlere anlatan olağanüstü bir olaydır.
Yüce Peygamberimizin hikmet dolu bu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, İslam âleminin inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez yere ve öneme sahiptir. Çağımız; manevi ve kültürel değerlerin muhafazasının günden güne zorlaştığı, iyilik, barış, dostluk, kardeşlik, paylaşma ve merhamet gibi hasletleri diri tutmaya, yaymaya ve yüceltmeye daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdir.

Böyle bir zaman diliminde, Miraç Kandili’nin hakkıyla idrakinin daha da önem arz ettiği gerçeğinden hareketle, bu mübarek gecenin öncelikle Bayat’lı hemşerilerimize, milletimize ve Tüm Müslümanlara hayırlar getirmesini diliyor, tüm ibadetlerin ve duaların kabulünü Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.