Belediye Başkan’ımız Sayın Halilibrahim BODUR’un Öğretmenler Günü Mesajı.

Gücünü sevgiden alan, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olan öğretmenlik; bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.
Ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve daha müreffeh hale gelerek çağdaş ülkeler arasında hak ettiği yerini alması hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Bu da, geleceğimizin teminatı, göz bebeğimiz çocuklarımızın, nitelikli bir eğitim almasıyla mümkündür. Bu anlamda en büyük görev de şüphesiz ki öğretmenlerimize düşmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle; cesaretini ve öz güvenini hiçbir zaman yitirmeyen, fedakar ve onurlu, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen öğretmenlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Bu anlamlı günde başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında şehit olan öğretmenlerimiz ile ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, Tüm öğretmenlerimizin ailesi ve öğrencileriyle birlikte sağlıklı, mutlu, başarılı ve huzurlu yarınlar diliyorum.