Cumhuriyet’imizin 96. Yıl Dönümü Kutlaması.

CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

“Milletimizin tarih boyunca büyük bedeller ödeyerek elde ettiği en büyük kazanımlardan olan Cumhuriyet’imizin 96. yıl dönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.
Yaklaşık bir asır önce, yedi düvel tarafından işgal edilen ve parçalanmaya çalışılan vatanımız, şehitlerimizin kanlarıyla, gazilerimizin kahramanlıkları ve aziz milletimizin gayretleriyle elde edilen eşsiz bir zaferle kurtarılmış ve bugünkü güçlü Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.
Geçmişinden gelen bağımsızlık ve hürriyet aşkını azim ve kararlılıkla birleştiren milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bir araya gelmeyi bilmiş, Anadolu topraklarını, ebedi bir yurt haline getirmiştir.
Milletimiz, tarih boyunca sayısız iç ve dış düşmanla mücadele etmiş, günümüzde de içeride ve dışarıda varlığını tehdit eden tüm unsurlarla kararlı mücadelesini sürdürmektedir.
Aziz milletimiz bu kutlu mücadeleyi devletinin askerî gücünün yanında diplomatik, ekonomik ve siyasi hamleleriyle desteklemiş ve artık dünyada üzerine oyun kurulan değil oyunları bozan, bölgesinde lider, mazlumların umudu güçlü bir devlet haline gelmiştir. Bölgesinde çok önemli bir siyasi aktör ve askeri güç haline gelen ülkemiz medeniyet yolculuğunu da emin ve kararlı adımlarla sürdürmektedir. Küllerinden doğarak, ülkemizi yeniden dünyanın en önemli güç merkezlerinden biri haline getiren bu yolculuğunda şüphesiz demokrasimizin ve cumhuriyetimizin payı büyüktür. Milletimizden ve cumhuriyetimizden aldığımız güçle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlediği ‘muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma’ hedefine kararlılıkla yürüyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlığımızın mimarı tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi ise şükranla ANIYOR, öncelikle Bayat’lı hemşerilerimin ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”